Розчинники для лакофарбових матеріалів
При проведенні різних оздоблювальних робіт покупкою фарб необхідних кольорів і обсягів справа, як правило, не обмежується. Досить часто виникає необхідність в розчиненні емалей, алкідних і масляних фарб, різних лаків до певної в’язкості. Для розчинення оздоблювальних матеріалів виробник лакофарбової продукції, пропонує широкий асортимент розчинників, призначених для певних цілей. В залежності від поставлених перед вами завдань, можна вибрати той чи інший варіант і отримати відмінний результат на виході:
Р-ЕП 43
Розчинник для епоксидних ЛФМ
Р-АЛ 21
Розчинник для алкідних ЛФМ
Р-АК 52
Розчинник для акрилових ЛФМ
Р-ПУ 67
Розчинник для поліуретанових ЛФМ
ОМП 01
Знежирювач металевих поверхонь

Р-ЕП 43
Розчинник для епоксидних ЛФМ
Розчинник «сольвент» на основі ароматичних вуглеводів для розбавлення епоксидних лакофарбових матеріалів, компаундів, герметиків, шпаклівок на основі низькомолекулярних та середньо молекулярних епоксидних полімерів, з метою доведення їх до необхідної в’язкості та інше. Може використовуватись для промивки обладнання, інструментів, які використовуються в процесі переробки та доведення до кондиції епоксидних матеріалів.

Р-АЛ 21
Розчинник для алкідних ЛФМ
Розчинник «сольвент» на основі аліфатичних та ароматичних вуглеводородів для використання в якості розріджувача при доведенні лакофарбових матерів на основі: алкідних, меламін формальдегідних, пентафталевих фарб та лаків до технічних кондицій.

Р-АК 52
Розчинник для акрилових ЛФМ
Високоефективний розчинник (розріджувач) для термопластичних акрилових однокомпонентних систем на основі сополімер бутилметакрилату, для приготування лакофарбових систем у виробництві лаків та доведення лакофарбової системи до необхідної кондиції при застосуванні.

Р-ПУ 67
Розчинник для поліуретанових ЛФМ
Розчинник для двокомпонентних систем на основі поліуретанових поліолів та ізоціонатного затвердження. Має високу розріджувальну здатність, об’ємне використання 5-10 % від базової концентрації лакофарбового матеріалу. Суттєво знижує в’язкість лакофарбового покриття, що дозволяє в широкому діапазоні регулювати реологію лакофарбового матеріалу.

ОМП 01
Знежирювач металевих поверхонь
Знежирювач металевих поверхонь на основі суміші ароматичних та аліфатичних вуглеводів та цільових добавок. Використовується при знежиренні поверхонь, ефективно видаляє бітумно-жирові та мастильні забруднення, відзначається високою розріджувальною здатністю, та низьким росхідом.
ЩО ТАКЕ РОЗЧИННИК?
Розчинник — склад, який використовується для додання до лакофарбових матеріалів (ЛФМ) з метою отримання необхідної для виконання робіт консистенції.
Відразу слід зауважити, що розчинники і розріджувачі хоча і виконують схожі функції, вони в малярній справі мають різне призначення. Зазвичай розчинниками називають склади, використовувані для роботи з ЛФМ на основі органічних полімерних плівкоутворюючих речовин (ПОВ) — нітроцелюлозними, епоксидними, поліакрілатних (акриловими), алкідними, поліефірними, перхлорвініловими і багатьма іншими.
А розріджувачами називають склади, використовувані для роботи з ЛФМ на основі неорганічних (мінеральних) пігментів — з олійними, бітумними, і деякими іншими фарбами, грунтовками, шпаклівками і т.д.
Розчинники і розріджувачі мають кілька застосувань:
- Виготовлення лакофарбових матеріалів (фарб, емалей, лаків, грунтівок, шпаклівок) з вузьких, твердих і порошкоподібних пігментів;
- Досягнення необхідної консистенції рідких ЛФМ;
- Видалення старих лакофарбових покриттів і забруднень з поверхонь, що офарблюються;
- Очищення інструменту (деталей пульверизатора / аерографа, кистей, валиків, ємкостей і т.д.) від залишків ЛФМ.
Сьогодні існує величезна різноманітність розчинників і розріджувачів, тому їх вибір не завжди буває простим. Щоб зробити вірну покупку, необхідно розібратися в існуючих матеріалах, їх особливості та застосування.
ЯК УНИКНУТИ ПОМИЛОК ПРИ ВИБОРІ РОЗЧИННИКА?
Пам’ятайте золоте правило: «Подібне розчиняє подібне!!!». Саме на цьому правилі заснований вибір розчинника під різні типи ЛФМ.
Основною складовою лакофарбового матеріалу є плівкообразуюча речовина (лак, смола), на якому виготовлений відповідний ЛФМ, і яке утворює плівку лакофарбового покриття з певним набором захисних властивостей.
І ось тут, при розведенні емалі / фарби до робочої в’язкості, ми вибираємо той розчинник, який схожий за своєю хімічною природою (складу) плівкообразучаої речовини, на основі якої виготовлений ЛФМ.
Для алкідних емалей і грунтовок ми вибираємо Р-АЛ 21; для епоксидних емалей і лакофарбових матеріалів — Р-ЄП 43; для акрилових — Р-АК 52; для поліуретанових-розчинник Р-ПУ67. Для знежирення металевих поверхонь та видалення мастильних та іншого типу забруднень, використовується ОМП- 01.
ПРАВИЛЬНИЙ ПІДБІР РОЗЧИННИКА
Обирати розчинник необхідно виходячи з типу ЛФМ, з яким доведеться працювати. Як правило, застосовність розчинників вказана на етикетці, що полегшує підбір. Однак краще керуватися використанням розчинників, зазначеної в їх ГОСТ і в рекомендаціях виробників. Тут же зазначимо лише основні типи розчинників для найбільш популярних лакофарбових матеріалів.
Особливо слід відзначити розчинник Р-АЛ 21 — це універсальний склад, який можна застосовувати для роботи з більшістю найбільш популярних нітроцелюлозних ЛФМ, автомобільних емалей, а також з епоксидними, кремнійорганічними (силіконовими) мочевиноформальдегідних, комбінованими нітроцелюлозно-епоксидними і нітроцелюлозно-гліфталевими лакофарбовими матеріалами. Досить мати запас Р-АЛ 21, і ви зможете виконувати більшість малярних робіт на автомобілі, в будівництві, в побуті.
Для роботи з епоксидними емалями, грунтовками та шпаклівками розчинник Р-ЕП 43 (не з усіма!). Для акрилових ЛФМ (поліакрилатів) слід застосовувати зазначений вже вище розчинник Р-АК 52. Також типові розчинники можна знайти для роботи з менш поширеними Р-ПУ 67 — поліефірними, поліуретановими, епоксіфенольними та багатьма іншими. Для знежирення металевої поверхні та видалення від мастильного та іношого типу забруднення рекомендуємо використовувати ОМП- 01.
Інформацію щодо застосування розчинників до емалей, лаків, грунтовок чи шпатлівок ви можете отримати у наших експертів, зателефонувавши за вказаними контактами на нашому сайті.
При грамотному підборі розчинника можна домогтися необхідної консистенції лакофарбового матеріалу, а значить — виконати фарбувальні роботи з максимальною якістю і без втрат часу.