СЛУЖБА ТЕХНЧНОЇ ПІДТРИМКИ: +380676598414, +380502889393, +380445990031 lankor.kiev.ua@gmail.com

Корозія металу — це процес руйнування поверхні металів і сплавів внаслідок їх взаємодії з навколишнім середовищем. Яскравий приклад корозії металу — поява іржі на поверхні сталевих і чавунних виробів. Проблема корозії металів воістину неосяжна, щорічно через корозію втрачається близько чверті всього виробленого в світі заліза.

Метал, що піддається корозії, називають корродіруючим металом, а середовище, в якому протікає корозійний процес — корозійним середовищем.

Корозійні процеси класифікуються наступним чином:
— за механізмом взаємодії металу з зовнішнім середовищем (хімічна корозія, електрохімічна корозія, біологічна корозія);
— за видом корозійного середовища і умовами протікання процесу (атмосферна, контактна, підземна, газова, біокоррозія, радіаційна корозія, корозія під зовнішнім струмом і блукаючим струмом);
— за характером корозійних руйнувань (корозія плямами, виразками, точками (виразкова), підповерхнева, межкристалічна, суцільна рівномірна, суцільна нерівномірна).

Здатність металів чинити опір впливу середовища називають корозійною стійкістю (хімічним опором) металу.

ЯКІ СПОСОБИ ЗАХИСТУ МЕТАЛУ ВІД КОРОЗІЇ?

Захист від корозії включає в себе кілька різних схем. Залежно від плівкообразуючої основи і складу пігментів лакофарбові матеріали можуть виконувати функції бар’єра, пасиватора або протектора.

Бар’єрний захист — це механічна ізоляція поверхні. Порушення цілісності покриття навіть на рівні появи мікротріщин зумовлює проникнення агресивного середовища до основи і виникнення підпліівкової корозії.

Пассивація поверхні металу за допомогою ЛФМ досягається при хімічній взаємодії металу і компонентів покриття. До цієї групи відносять грунти і емалі, що містять фосфорну кислоту (фосфатуючі), а також склади з пігментами-інгібітоами, що сповільнюють або запобігають процесу корозії.

Протекторний захист металу досягається додаванням в матеріал покриття порошкових металів, що створюють з захищається металом донорні електронні пари (наприклад, для сталі такими є цинк, алюміній, магній). Під дією агресивного середовища відбувається поступове розчинення порошкової добавки, а основний матеріал корозії не піддається.

Незалежно від типу конструкцій та умов їх експлуатації найбільш простим і доступним способом боротьби з корозією є застосування захисних лакофарбових матеріалів. Антикорозійні ЛФМ зручні в нанесенні, можуть оновлюватися і, створюють декоративний вигляд. Захисна дія антикорозійних ЛФМ обумовлюється або механічною ізоляцією поверхні, або хімічною взаємодією покриття і поверхні.

Зазвичай, лакофарбові системи, які використовують для захисту металу, складаються з декількох шарів фарби та мають терміни антикорозійного захисту 7-15 років.

Захист металу від корозії

антикорозійне покриття для металуДля всіх металевих конструкцій найбільш простим і доступним способом захисту від корозії є застосування спеціальних фарб і емалей по металу. Лакофарбові матеріали мають ряд переваг в порівнянні з іншими видами захисних покриттів:
— простота нанесення;
— можливість обробки металоконструкцій великих габаритів і складної конфігурації;
— покриття економічні, володіють високими захисними властивостями, їх можна відновлювати в процесі експлуатації;
— можливість отримання покриття будь-якого кольору;
— дешевизна в порівнянні з іншими видами захисних покриттів.

Детальну інформацію про способи і методи захисту від корозії (види корозії, способи захисту від корозії металів, методи захисту від корозії) Ви можете дізнатися у еспертів ТМ Лан-Кор.

Заказать звонок
+
Жду звонка!
Translate »